BIO

2003
někdy v průběhu roku
Založení kapely

Začínáme jako  trio ve složení Jan Špalek (kytara, zpěv), Jakub Vlachynský (kytara, zpěv) a Jiří Horecký (trumpeta, rytmika).

Z toho tedy i název My3 s koncovkou .avi, jenž naznačuje nejen odkaz na publikum, ale i přesah do dalších uměleckých směrů (video, film, autorské čtení, rozhovory), které byly pevnou součástí prvních vystoupení tria. S kapelou záhy vystupují jako (neu)stálí hosté Klárka Housková (housle) a Jan Výborný (bicí, rytmika).

2005
Vítězíme v Portách
Vítězové Porty

Trampská Porta (cena autorská a interpretační), Porta Jihlava (interpretační).

2007
První CD
Veselá melancholia

Jednou z cen za vítězství na Portách je příležitost realizovat studiovou nahrávku. Ve studiích Českého Rozhlasu Ústí nad Labem, v Českém Krumlově a zejména pak ve studiu PM Production v Českých Budějovicích vzniká pod taktovkou Petra Michala první oficiální album s názvem Veselá Melancholia.

2008
Vítěz festivalu Zahrada
2010
Druhé CD
Smutná euforia

Druhé studiové album opět natočené v Českých Budějovicích za dohledu Petra Michala.

2013
Třetí CD
Lex Barker 23

Třetí spíše EP, kde hlavním tématem jsou ne zrovna veselé příběhy obyčejných mužů, podle nichž jsou pak pojmenovány jednotlivé skladby. Mělo jít o předzvěst dalšího plnohodnotného cd, ale na to jsme si pak museli nečekaně dlouho počkat (Realita Sen). Natočeno ve stodole v Betlémě a v oblíbeném studiu u Petra Michala.

2018
Přichází Ondřej Vocilka

Několikaletou oklikou se k nám vrací připojuje basákamarád Ondra, se kterým jsme sdíleli první kapelu (BBQ). Kuba přechází na kytaru, především elektrickou. Zvuk se stává bohatším a kapela flexibilnější.  

2022
Přichází Jana Věnečková

Začalo to nevinně zapůjčením mandolíny, skončilo to stálým členstvím v My3 a rozšířením ansámblu na My7. Maximálně talentovaná a všestranná Jana Věnečková zapadla do kapely tak hladce, že jsme si téměř nevšimli 😊. Hraje na klávesy, housle, mandolínu a hlavně skvěle zpívá. Tomu se říká vítězný balíček.

 

2022
Čtvrté CD
Realita sen

Zatím poslední album Nás3 natočené z části opět v Českých Budějovicích a dokončené v Praze ve studiu Sleepwalker se Stanislavem Kejvalem jako hlavním zvukařem. Producentsky se významně podílí Karel Heřman, master pak zastřeší Risto Sokolovski.   

Únor 2023
Nominace na cenu Anděl

V kategorii Folk bylo nominováno naše CD Realita sen.